×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy dyrektor szpitala w Wałbrzychu wybrany. Zgłosiło się czterech kandydatów

Autor: oprac. JKB • Źródło: dziennik.walbrzych.pl, Rynek Zdrowia14 stycznia 2022 07:46

O stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu walczyło czterech kandydatów. Wyłoniono Mariusza Misiunę, który będzie rekomendowany zarządowi województwa do objęcia stanowiska.

Nowy dyrektor szpitala w Wałbrzychu wybrany. Zgłosiło się czterech kandydatów
Placówką medyczną będzie zarządzał nowy dyrektor (zdj. ilustracyjne). Fot. AdobeStock
 • Do konkursu na dyrektora szpitala w Wałbrzychu startowało początkowo czterech kandydatów – jedno ze zgłoszeń ostatecznie nie spełniało formalnych wymogów
 • Finalnie komisja konkursowa zdecydowała się na wyłonienie nazwiska Mariusza Misiuny, którego sylwetka zostanie przedstawiona zarządowi województwa
 • Nowo wybrany kandydat na dyrektora zajmował się poprzednio m.in. kierowaniem Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi

Wyłoniono nazwisko nowego dyrektora szpitala

Po zwolnieniu w sierpniu 2021 roku ówczesnej dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu – jak informuje dziennik.walbrzych.pl – zdecydowano się na zorganizowanie konkursu na to stanowisko.

Zgłosiło się czterech kandydatów, lecz jedno ze zgłoszeń nie spełniało formalnych wymogów, więc ostatecznie do konkursu dopuszczono wyłącznie trzech kandydatów. Wybrano jedną osobę – będzie ona rekomendowana zarządowi województwa do objęcia stanowiska.

- Komisja konkursowa po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych zarekomendowała na stanowisko Dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu Pana Mariusza Misiunę. Rekomendacja zwycięskiej kandydatury zostanie przedstawiona do zatwierdzenia Zarządowi Województwa Dolnośląskiego. Rozpoczęcie pracy przez nowego Dyrektora Szpitala planowane jest w lutym br. – podaje dziennik.walbrzych.pl za komunikatem od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Jak przypomina portal, kandydat na stanowisko dyrektora musiał spełniać odpowiednie warunki:

 • ukończone studia wyższe;
 • co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie;
 • doświadczenie ułatwiające pełnienie obowiązków dyrektora;
 • własna koncepcja funkcjonowania wałbrzyskiej placówki.

Rekomendowany na dyrektora Mariusz Misiuna – jak wymienia portal – w swojej karierze pełnił obowiązki dyrektora Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, jak również kierował Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi.

Oprócz tego jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalność ekonomia menadżerska), a także absolwentem podyplomowych studiów z zarządzania w podmiotach leczniczych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze