Nowy dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2019 07:55

W poniedziałek (4 listopada) minister zdrowia powołał Zbigniewa Terka na stanowisko dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu - poinformowano na stronie oddziału Funduszu.

Nowy dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ
Dyrektor DOW NFZ Zbigniew Terek. Źródło: Twitter/DOW NFZ

Zbigniew Terek ma 47 lat. Skończył Politechnikę Zielonogórską oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Z wykształcenia jest menadżerem. Swoją karierę zawodową w ochronie zdrowia rozpoczął w 1998r., w Biurze Pełnomocnika Rządu do spraw Wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W 1999 r. został zastępcą dyrektora ds. finansowo- administracyjnych w Lubuskiej Regionalnej Kasie Chorych w Zielonej Górze, a następnie pełnił obowiązki dyrektora tego Oddziału. Przez blisko dwa lata pracował w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych, w Oddziale w Szczecinie, jako dyrektor do spraw ekonomiczno- finansowych. Służbę zdrowia poznawał będąc również zastępcą dyrektora do spraw finansowo- administracyjnych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu.

Zbigniew Terek ostatnie miesiące był dyrektorem Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Informację o powołaniu nowego dyrektora podała rzecznik DOW NFZ Joanna Mierzwińska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum