Nowy Targ: szpital ze specjalistą od wizerunku

Autor: JJ, Tygodnik Podhalański/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2010 10:16

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu zatrudnił specjalistę od kreowania wizerunku.

Rynkowa gra wkracza na całego do szpitali. Nie tylko, jakość usług, ale także to jak jest postrzegany przez obecnych i przyszłych pacjentów, jest elementem bardzo istotnym w tej „grze”. Wykreowaniem aktualnego wizerunku nowotarskiego szpitala zajmie się Paweł Zieliński, zawodowiec z Krakowa, niegdyś – rzecznik Małopolskiego Oddziału Kasy Chorych.

– Moim zadaniem, obok funkcji rzecznika prasowego, będzie koordynacja informacji, które będą docierać na zewnątrz. Istotne jest, aby były one jednolite. Kształtowanie wizerunku szpitala? On dynamicznie się zmienia. Warto to pokazywać. Widać to zwłaszcza po wzroście zaufania pacjentów do szpitala, którzy tutaj przyjeżdżają, niejednokrotnie z miejscowości gdzie także są lecznice, ale chcą się leczyć właśnie w szpitalu podhalańskim – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Paweł Zieliński

Krzysztof Kiciński, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego powołał profesjonalną obsługę medialną, na razie na rok. Mając na uwadze czas zbliżających się wyborów, zdaniem dyrektora, lepiej dla szpitala będzie, jeśli będzie reprezentowany na zewnątrz przez osobę niezwiązana z polityką.

– Wielu ludzi ma w pamięci mocno zakorzeniony obraz nowotarskiego szpitala sprzed pięciu, czy sześciu lat. Szpital i jego personel cieszył się wówczas złą opinią. Niektórzy zdają się nie dostrzegać zmian, które tu zaszły. Tymczasem teraz to jest już zupełnie inny szpital.

– Moja rola w kreowaniu wizerunku szpitala polega na tym, żeby skutecznie pokazać, jak dobry to jest szpital. Nic więcej – podsumowuje Paweł Zieliński.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum