Nowy Targ: radni domagają się etatu dla zielarki

Autor: Tygodnik Podhalański/Rynek Zdrowia • • 03 października 2009 19:09

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu nie będzie etatu dla zielarki. Zatrudnienia specjalisty medycyny niekonwencjonalnej domagał się klub radnych powiatowych Związku Podhalan.

Nowy Targ: radni domagają się etatu dla zielarki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd powiatu, który rozpatrywał wniosek, do inicjatywy odniósł się sceptycznie.

– Nie ma tu złośliwości. Inicjatywa zyskała opinię negatywną, gdyż nie ma szans na uzyskanie dla tego typu poradni finansowania w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – stwierdził przewodniczący rady Jan Krzak.

– Szpitala nie stać na finansowanie poradni zielarskiej z własnej kieszeni – potwierdza starosta Krzysztof Faber.

Z kolei odpowiedzialny za powiatową służbę zdrowia wicestarosta Maciej Jachymiak mówi o kłopotach z pozyskaniem wykwalifikowanej kadry. Jego zdaniem lekarze nie uczą się na studiach o leczniczych właściwościach ziół. Jeśli niektórzy mają taką wiedzę, to wynika to z ich prywatnych zainteresowań.

– W medycynie w ogóle nie ma takiej specjalizacji jak ziołolecznictwo – zaznacza, przekonując, że skompletowanie kwalifikowanego personelu nowego oddziału graniczyłoby z cudem.

Argumenty władz powiatowych nie trafiają do przekonania opozycjonistów.

 – Ciekawe, że inne placówki, jakoś sobie mogły z problemami poradzić. Szpitale w Zakopanem i krakowski bonifratrów posiadają takie pracownie – upiera się radny Władysław Tylka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze