Nowy Targ: parking przed szpitalem znowu płatny

Autor: Gazeta Krakowska, podhale24, RG/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2012 11:48

Po kilku latach przerwy przywrócono opłaty za korzystanie z parkingu przed Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Wcześniej płatny parking przy szpitalu funkcjonował do 2007 roku, kiedy to po protestach pacjentów zrezygnowano z opłat. Obecnie opłata wynosi 3 zł za godzinę, przy czym pierwsze 15 minut jest za darmo - informuje Gazeta Krakowska.

- Nie rozumiem, dlaczego funkcjonowanie parkingu przy naszym szpitalu jest ciekawostką medialną, skoro takie rozwiązania stosuje większość szpitali. Nasze stawki opłat są zbliżone do stawek obowiązujących na parkingach przyszpitalnych, a przy tym niższe niż na innych płatnych parkingach w Nowym Targu. Uważam, że istotnym udogodnieniem jest darmowe 15 minut postoju - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala, Marek Wierzba.

Jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że ze względu na warunki geograficzne i pogodowe utrzymanie terenu przyszpitalnego w Nowym Targu jest droższe niż w innych regionach kraju. Same tylko koszty ich odśnieżania przekraczają rocznie 50 tys. zł.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum