Nowy Targ: lekarze zarzucają dyrekcji szpitala, że nie realizuje porozumienia

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2013 16:19

Lekarze z Nowego Targu informują, że pomimo zapowiedzi dyrekcji miejscowego szpitala, nie zostało zrealizowane porozumienie w sprawie zakończenia konfliktu dotyczącego funkcjonowania oddziałów internistycznego i internistyczno-kardiologicznego w szpitalu w Nowym Targu.

Nowy Targ: lekarze zarzucają dyrekcji szpitala, że nie realizuje porozumienia

Lekarz przypominają, że 13 czerwca br. w Izbie Lekarskiej w Krakowie odbyły się negocjacje lekarzy oddziału chorób wewnętrznych i oddziału internistyczno-kardiologicznego m.in. z udziałem dyrektora szpitala Marka Wierzby. Ustalono, że lekarze wycofują się z protestu, a dyrekcja przywróci ich do pracy na dotychczasowych zasadach.

Ordynatorzy oddziałów poinformowali telefonicznie sekretariat dyrektora, że pisma wycofujące wypowiedzenia z pracy zostaną złożone 17 czerwca. Jak podaję lekarze tego dnia (17 czerwca) dyrektor Wierzba stwierdził, że lekarze nie dotrzymali ustaleń zawartych na spotkaniu i że pisma wycofujące wypowiedzenia z pracy złożyli za późno, dlatego nie zostaną one przyjęte.

Dyrektor przyjął zmianę oświadczenia woli tylko dwójki lekarzy z oddziału chorób wewnętrznych, którzy są w okresie przedemerytalnym, natomiast pozostałym zaproponował pracę na zasadzie umowy cywilno-prawnej (kontrakt).

W opinii Zarządu Krajowego OZZL dyrekcja szpitala, wykorzystując moment protestacyjnego rozwiązania umów o pracę przez lekarzy, chce ich zmusić do przejścia na kontrakty.

Na stronach OZZL czytamy: "Jeśli prawdą jest, że nie było zamiarem dyrektora łączenie ww. oddziałów, zmniejszenie obsady dyżurowej i w ogóle obsady lekarskiej, to można mieć podejrzenie, że dyrektor sprowokował lekarzy obu oddziałów do protestacyjnego zwolnienia się z pracy, aby w ten sposób zmusić ich do przejścia na kontrakty. Jeżeli i to nie jest prawdą to skąd taki opór (pod byle pretekstem) dyrektora przed realizacją porozumienia, które podobno zostało zawarte?".

Więcej: www.ozzl.org.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum