Nowy Targ: lekarze porozumieli się z dyrekcją

Autor: KL,Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2013 13:48

Lekarze, którzy zamierzali odejść z pracy w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu , porozumieli się z dyrekcją i zadeklarowali pozostanie w lecznicy - informuje Dziennik Polski.

Nowy Targ: lekarze porozumieli się z dyrekcją
Poinformował o tym zastępca dyrektora lecznicy Jacek Imioło. Dodał, że lekarze, którzy złożyli wcześniej wypowiedzenia zadeklarowali ich wycofanie. Nie ujawnił szczegółów porozumienia.

Przypomnijmy. Do konfliktu pomiędzy lekarzami a dyrekcją w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym doszło po tym jak pojawiła się informacja o możliwym połączeniu oddziału chorób wewnętrznych z oddziałem internistyczno-kardiologicznym w jeden oddział z jednym lekarzem dyżurnym.

Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu zapewniał nas niespełna dwa tygodnie temu, że nie zostały podjęte żadne formalne decyzje dotyczące tego połączenia.

Wierzba twierdzi, że chodzi jedynie o zmianę lokalizacji oddziałów - żeby sąsiadowały na jednym piętrze - a nie o ich łączenie. Co jak podkreśla nasz rozmówca wymagałaby szeregu decyzji, m.in. należałoby zmienić statut szpitala, poinformować pisemnie ordynatorów o zamiarze reorganizacji, dokonać wpisu oddziałów do rejestru wojewody, a następnie wystąpić o kontrakt.

Dyrektor przyznał, że na spotkaniu z lekarzami mówił o perspektywicznych planach szpitala, że będzie się starał o stworzenie i zakontraktowanie świadczeń dla oddziału geriatrycznego, gdyż na oddziałach internistycznych przeważają pacjenci geriatryczni. Wtedy kontrakt na internę może być mniejszy.

W jego opinii to stało się zarzewiem konfliktu, po tym spotkaniu bowiem posypały się wypowiedzenia. W odpowiedzi dyrekcja szpitala ogłosiła, że poszukuje specjalistów chorób wewnętrznych oraz kardiologii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum