Nowy Targ: czy nocna opieka medyczna wróci do szpitala?

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2014 09:06

Wkrótce nocna i świąteczna opieka medyczna może wrócić do Specjalistycznego Szpitala Podhalańskiego w Nowym Targu. Konkurs na pięcioletni kontrakt w tym zakresie NFZ powinien rozstrzygnąć na dniach - informuje Gazeta Krakowska.

Przekonuje, że ułatwi to życie nie tylko miejscowym, ale przede turystom wypoczywającym na Podhalu. Podstawowa opieka powinna być tam, gdzie i tak wszyscy się kierują - uważa Gazeta Krakowska.

Na razie pacjenci muszą szukać pomocy w zakładzie opieki zdrowotnej, który pełni nocne i świąteczne dyżury. Problem w tym, że znajduje się on w zupełnie innej części miasta niż szpital.

Ale szpital w Nowym Targu zamierza wprowadzić do swojej oferty świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dyrektor Marek Wierzba mówi, że byłaby to o tyle dobra sprawa, że dotychczas wielokrotnie na SOR trafiali pacjenci, którym nie udało się uzyskać pomocy w innych gabinetach. Poza tym szpital ma odpowiednie warunki i kadrę, by pomagać w nocy i w święta.

Nowotarska lecznica chce pomagać także pacjentom z Pienin i Orawy. W Pieninach lekarze dyżurowaliby nocami w Krościenku nad Dunajcem, z kolei na Orawie w Jabłonce.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum