Nowy Szpital w Nakle i Szubinie chce przenosić oddziały, mieszkańcy boją się likwidacji

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 09:33

Władze Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie (Kujawsko-Pomorskie) planują przenieść dwa oddziały do Nakła, a w Szubinie stworzyć inne jednostki organizacyjne. Mieszkańcy obu miejscowości obawiają się, że celem zmian może być nawet likwidacja połączonych placówek.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie chce przenosić oddziały, mieszkańcy boją się likwidacji
Nowy Szpital w Nakle i Szubinie Fot. GNS

Plany przenoszenia oddziałów w ramach Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie budzą protesty w obu środowiskach. W Szubinie i Kcyni przeciwko przeniesieniu oddziału wewnętrznego do Nakła zebrano już ponad 4 tys. podpisów. Listy z podpisami krążą także po Nakle.

Sprzeciw budzi możliwość przeniesienia do Szubina chirurgii i ortopedii, co - zdaniem protestujących - spowoduje marginalizację szpitala w Nakle. Są też głosy mówiące o tym, że celem zmian jest likwidacja obu placówek - informuje Gazeta Pomorska.

Adrianna Nowicka, Prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie zapewnia, że nigdy nie było pomysłu na likwidację. Przekonuje, że decyzja sprzed 10 lat - połączenia placówek w Nowy Szpital w Nakle i Szubinie - wyszła wszystkim na dobre, ponieważ szpital znalazł się w sieci. Twierdzi, że swoje placówki zachowa Nakło i Szubin, choć ustawodawca tworząc sieć szpitali przewidział tylko jedną lecznicę w powiecie.

Prezes Nowicka jednocześnie potwierdziła, że są plany przeniesienia chirurgii i ortopedii do Szubina. W szpitalu w Nakle miałoby powstać Centrum Chorób Wewnętrznych z kardiologią, onkologią i diabetologią. Prezes zapewniała, że mieszkańcy mogą być spokojni i nie stracą na zmianach.

Mimo to zbiórka podpisów pod protestem trwa nadal.

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum