Nowy Sącz: program naprawczy szpitala pilnie potrzebny

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 17:58

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu Artur Puszko dostał od zarządu województwa małopolskiego, który jest organem właścicielskim szpitala 60 dni na przygotowanie długofalowego programu naprawczego kierowanej przez siebie placówki.

Nowy Sącz: program naprawczy szpitala pilnie potrzebny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzja co do konieczności przygotowania w trybie pilnym planu naprawczego zapadła w piątek (23 sierpnia) na posiedzeniu zarządu województwa.

Dyrektor Puszko, po głośnym zdymisjonowaniu przez marszałka i obronie przez pracowników został przywrócony do pracy z początkiem roku, ale pod warunkiem przygotowania planu poprawy kondycji sądeckiego szpitala.

Przygotowany dokument obejmuje dotąd jedynie działania doraźne, m.in. redukcje zarobków pracowniczych o 10 proc., na które zgodziły się 264 osoby, spośród 936 pracowników szpitala.

Czytaj też. Artur Puszko przywrócony na stanowisko dyrektora szpitala

Dodatkowo z personelu medycznego odejdzie ok. osiem osób w wieku emerytalnym. Dyrektor bierze też pod uwagę renegocjację umów z dostarczycielami gazu, rewizje polityki lekowej, badań laboratoryjnych, ruchy z łóżkami w obrębie oddziałów.

Niestety na sądeckim szpitalu ciąży zadłużenie ponad 50 mln zł. Zbilansowanie bieżące szpitala wymaga dodatkowych pieniędzy co miesiąc w wysokości 400 tys. zł.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze