sadeczanin.info | 10-11-2020 13:30

Nowy Sącz: jest potrzeba powstania miejskiego szpitala specjalistycznego?

Coraz więcej oddziałów w małopolskich szpitalach przekształcanych jest w covidowe. Coraz głośniej mówi się o pomyśle budowy w Nowym Sączu szpitala tymczasowego, ale też o potrzebie budowy drugiego szpitala specjalistycznego w stolicy Sądecczyzny.

Fot. Shutterstock

Zdaniem Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza, Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego powinien zajmować się, tak jak do tej pory chorymi, którzy są chorzy na inne schorzenia. Natomiast powinna powstać specjalnie dedykowana jednostka przygotowana do opieki nad chorymi na koronawirusa.

Jak przekonuje, druga fala pandemii koronawirusa unaoczniła, że funkcjonujący do tej pory system zdrowotny wraz z rosnącą liczbą chorych na SARS CoV-2 stał się praktycznie niewydolny.

Marzeniem prezydenta Nowego Sącza jest, aby miasto miało także miejski szpital specjalistyczny, w którym realizowane byłyby wysokospecjalistyczne procedury i trzeba rozważyć w przyszłości taką możliwość. Aby powstała taka placówka, przy ograniczonych możliwościach finansowych miasta, może o to zadbać albo prywatny inwestor, albo w grę wchodziłoby partnerstwo publiczno-prywatne.

Więcej: sadeczanin.info