Nowy Dwór Gdański: szpital szuka nowego właściciela

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2011 13:33

Trwają rozmowy na temat możliwości prowadzenia lecznicy w Nowym Dworze Gdańskim przez Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. (PCZ) - samorządową spółkę ze 100-procentowym udziałem powiatu malborskiego, prowadzącą już szpital w Malborku.

Samodzielny Publiczny ZOZ w Nowym Dworze Gdańskim podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Gdańsku. Zarząd województwa pomorskiego zamierza jednak przekazać go PCZ w ramach "integracji zasobów publicznej służby zdrowia".

Na razie sprawa jest na etapie listu intencyjnego skierowanego przez marszałka do starosty powiatu malborskiego. Procedury związane ze zmianą organu prowadzącego mają potrwać około roku.

Najistotniejszą sprawą jest uregulowanie kwestii majątkowych. Pierwotnie Urząd Marszałkowski chciał sprzedać nieruchomości zajmowane przez szpital za 5 proc. ich wartości, ale nowa wersja mówi już o darowiźnie. Nieruchomości wraz z budynkami miałyby być wniesione aportem do PCZ.

Takie rozwiązanie nie podoba się staroście nowodworskiemu, który jest zdania, że powiat powinien przejąć majątek szpitala i później użyczać go spółce PCZ.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum