Nowe zarządzenie prezesa NFZ. Dotyczy SOR i izby przyjęć

Autor: oprac. MP • Źródło: NFZ/Rynek Zdrowia14 kwietnia 2022 15:38

Prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz w zakresie świadczenia w izbie przyjęć.

Nowe zarządzenie prezesa NFZ. Dotyczy SOR i izby przyjęć
Zarządzenie prezesa NFZ w sprawie izb przyjęć i SOR Fot. AdobeStock
  • Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w SOR i izbie przyjęć
  • - Wprowadzone zostały zmiany polegającego na zwiększeniu wartości umów zawartych ze świadczeniodawcami o 4,5 proc. - wyjaśniono w uzasadnieniu
  • Zgodnie z rozporządzeniem nowa wycena ma zostać zastosowana od dnia 1 kwietnia 2022 

Zarządzenie prezesa NFZ dotyczące SOR i izby przyjęć

- W porównaniu do regulacji dotychczas obowiązującej w przedmiotowej materii wprowadzone zostały zmiany, które związane są z realizacją zobowiązania nałożonego przez Ministra Zdrowia na Prezesa NFZ polegającego na zwiększeniu wartości umów zawartych ze świadczeniodawcami o 4,5 proc. - czytamy w uzasadnieniu.

Zgodnie z rozporządzeniem nowa wycena ma zostać zastosowana od dnia 1 kwietnia 2022 r. i wynika z wyceny przygotowanej przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

"Zmianie uległa stawka bazowa wskazana dla SOR oraz izb przyjęć"

- Celem realizacji powyższego zwiększenia o 4,5 proc, zmianie uległa stawka bazowa wskazana dla szpitalnych oddziałów ratunkowych. Takiemu samemu zwiększeniu mają ulec także stawki bazowe określone przez dyrektorów OW NFZ dla izb przyjęć. Ponadto zwiększeniu o 4,5 proc. uległy wartości wag punktowych poszczególnych kategorii stanu zdrowia pacjenta w SOR i IP - napisano.

- Takie zwiększenie wartości poszczególnych elementów składowych ryczałtu dobowego doprowadzi do wzrostu wartości zawartej ze świadczeniodawcą umowy o ok. 4,5 proc. - wyjaśniono.

Pełna treść zarządzenia do pobrania poniżej.

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum