Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrane SKŁAD ZARZĄDU
W środę, 22 września, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne poinformowało o wyborze nowych władz PTK na kadencję 2021-2023. Nowym prezesem został prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, natomiast prezesa-elektem PTK - prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil.

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
W trakcie XXV Międzynarodowego Kongresu PTK w Poznaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podczas którego wyłoniono nowe władze Towarzystwa - poinformowało w środę, 22 września, PTK w komunikacie przesłanym do mediów.
Nowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Kierownik Pracowni Elektroterapii Serca, I Kliniki Kardiologii Katedry Kardiologii, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Prof. Mitkowski to dotychczasowy prezes-elekt PTK. Zastąpił on na stanowisku kończącego kadencję prof. dr. prof. n. prof. Adama Witkowskiego, który będzie pełnił w nowym Zarządzie funkcję Poprzedniego Prezesa.
Nowy prezes-elekt PTK to prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil
Wybrano również nowego Prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którym został prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil, Kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
- Nowy Prezes PTK prof. Przemysław Mitkowski podkreśla, że jego kadencja nie będzie rewolucją, a ewolucją działań Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ważny jest ciągły rozwój i wspieranie aktywności naukowej kardiologów, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i budowanie prestiżu polskiej kardiologii na świecie - informuje PTK.
Czytaj również: Prof. Robert Gil został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Skład nzarządu głównego PTK w kadencji 2021-2023:
Nowy prezes zamierza również kontynuować współpracę z administracją publiczną, parlamentarzystami, konsultantem krajowym, ale także zacieśniać relacje z organizacjami pacjenckimi.
– Naszym wspólnym celem jest wypracowanie takich rozwiązań, które poprawią jakość opieki nad pacjentem, dlatego też dialog powinien odbywać się ze wszystkim interesariuszami systemu opieki zdrowotnej – dodaje prof. Mitkowski.
Polska Kardiologia – Europejskie Standardy – to hasło kadencji prof. Roberta Gil, Prezesa-Elekta PTK.
– Dostęp do innowacyjnych terapii lekowych i sprzętowych w Polsce jest szalenie ważny przede wszystkim w kontekście szybko starzejącego się społeczeństwa, kardiologicznych i współistniejących z nimi chorób cywilizacyjnych. Dlatego też powinniśmy wypracowywać takie rozwiązania, które przyśpieszą wprowadzanie innowacji w Polsce – dodaje prof. Gil cytowany w komunikacie PTK.
Skład nowego zarządu głównego PTK w kadencji 2021-2023:
- 1. Prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Prezes PTK
- 2. Prof. dr hab. n. med. Robert Gil, Prezes-Elekt PTK
- 3. Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, funkcja poprzedniego Prezesa
- 4. Prof. dr hab. n. med. Stanisław Bartuś
- 5. Prof. nadzw. I. K. dr hab. n. med. Piotr Szymański
- 6. Dr n. med. Michał Farkowski
- 7. Prof. dr n. med. Paweł Burchardt
- 8. Prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka
- 9. Prof. IK dr hab. n. med. Przemysław LeszekI
- 10. Prof. dr hab. n. med. Maciej Sterliński
- 11. Dr hab. n. med. Mateusz Tajstra
- 12. Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Tycińska
- 13. prof. dr hab. n. med. Wojciech Wojakowski
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne jest jednym z najdłużej funkcjonujących towarzystw naukowych w Polsce. Założono je ponad 60 lat temu. Organizacja liczy blisko 6 tys. członków. PTK aktywnie działa w ramach struktur Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz World Heart Federation. Głównym celem PTK jest promowanie profilaktyki oraz zwalczania chorób serca i naczyń, poprzez zaangażowanie się w innowacyjne rozwiązania umożliwiające rozwój i edukację zarówno kadry medycznej, jak i społeczeństwa.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)