Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrane SKŁAD ZARZĄDU

Autor: oprac. JPP • Źródło: Mat. prasowe22 września 2021 12:35

W środę, 22 września, Polskie Towarzystwo  Kardiologiczne  poinformowało o wyborze nowych władz PTK na kadencję 2021-2023. Nowym prezesem został prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, natomiast prezesa-elektem PTK - prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil.

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrane SKŁAD ZARZĄDU
prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil Fot. Mat. prasowe

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W trakcie XXV Międzynarodowego Kongresu PTK w Poznaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podczas którego wyłoniono nowe władze Towarzystwa - poinformowało w środę, 22 września, PTK w komunikacie przesłanym do mediów. 

Nowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Kierownik Pracowni Elektroterapii Serca, I Kliniki Kardiologii Katedry Kardiologii, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Prof. Mitkowski to dotychczasowy prezes-elekt PTK. Zastąpił on na stanowisku kończącego kadencję prof. dr. prof. n. prof. Adama Witkowskiego, który będzie pełnił w nowym Zarządzie funkcję Poprzedniego Prezesa.

Nowy prezes-elekt PTK to prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil

Wybrano również nowego Prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którym został prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil, Kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

- Nowy Prezes PTK prof. Przemysław Mitkowski podkreśla, że jego kadencja nie będzie rewolucją, a ewolucją działań Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ważny jest ciągły rozwój i wspieranie aktywności naukowej kardiologów, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i budowanie prestiżu polskiej kardiologii na świecie - informuje PTK.

Czytaj również: Prof. Robert Gil został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Skład nzarządu głównego PTK w kadencji 2021-2023:

Nowy prezes zamierza również kontynuować współpracę z administracją publiczną, parlamentarzystami, konsultantem krajowym, ale także zacieśniać relacje z organizacjami pacjenckimi.

– Naszym wspólnym celem jest wypracowanie takich rozwiązań, które poprawią jakość opieki nad pacjentem, dlatego też dialog powinien odbywać się ze wszystkim interesariuszami systemu opieki zdrowotnej – dodaje prof. Mitkowski.

Polska Kardiologia – Europejskie Standardy – to hasło kadencji prof. Roberta Gil, Prezesa-Elekta PTK.

 – Dostęp do innowacyjnych terapii lekowych i sprzętowych w Polsce jest szalenie ważny przede wszystkim w kontekście szybko starzejącego się społeczeństwa, kardiologicznych i współistniejących z nimi chorób cywilizacyjnych. Dlatego też powinniśmy wypracowywać takie rozwiązania, które przyśpieszą wprowadzanie innowacji w Polsce – dodaje prof. Gil cytowany w komunikacie PTK.

Skład nowego zarządu głównego PTK w kadencji 2021-2023:

 • 1. Prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Prezes PTK
 • 2. Prof. dr hab. n. med. Robert Gil, Prezes-Elekt PTK
 • 3. Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, funkcja poprzedniego Prezesa
 • 4. Prof. dr hab. n. med. Stanisław Bartuś
 • 5. Prof. nadzw. I. K. dr hab. n. med. Piotr Szymański
 • 6. Dr n. med. Michał Farkowski
 • 7. Prof. dr n. med. Paweł Burchardt
 • 8. Prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka
 • 9. Prof. IK dr hab. n. med. Przemysław LeszekI
 • 10. Prof. dr hab. n. med. Maciej Sterliński
 • 11. Dr hab. n. med. Mateusz Tajstra
 • 12. Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Tycińska
 • 13. prof. dr hab. n. med. Wojciech Wojakowski

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne jest jednym z najdłużej funkcjonujących towarzystw naukowych w Polsce. Założono je ponad 60 lat temu. Organizacja liczy blisko 6 tys. członków. PTK aktywnie działa w ramach struktur Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz World Heart Federation. Głównym celem PTK jest promowanie profilaktyki oraz zwalczania chorób serca i naczyń, poprzez zaangażowanie się w innowacyjne rozwiązania umożliwiające rozwój i edukację zarówno kadry medycznej, jak i społeczeństwa. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze