Nowe technologie zwalczania nowotworów, mamy z tym problem

Autor: Wadowice24.pl/Rynek Zdrowia • • 02 października 2015 14:07

Polacy wciąz nie mogą korzystać z nowych technologii zwalczania nowotworów. Eksperci apelują o uruchomienie specjalnego Funduszu Walki z Rakiem (FWR), który byłby finansowany z nadwyżki środków pochodzących z działalności komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Nowe technologie zwalczania nowotworów, mamy z tym problem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poza koszykiem świadczeń gwarantowanych pozostaje obecnie ponad 250 innowacyjnych technologii lekowych oraz tysiąc nielekowych stosowanych u chorych z nowotworami. 

To często najnowocześniejsze metody leczenia i diagnostyki, jakie medycyna zna, ale których nie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Fundusz Walki z Rakiem przedstawiałby propozycję zmian systemowych w Polsce w zakresie finansowania leczenia chorych na nowotwory. Z jego bużetu zapewniony byłby dostęp do innowacyjnych metod leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych. Jednocześnie FWR miałby gwarantować zarówno dostęp do leków, jak i do technologii nielekowych.

- To projekt podobny do brytyjskiego Cancer Drugs Fund, z tym że chcemy uniknąć błędów, które oni popełnili - mówi agencji Newseria Biznes Krzysztof Łanda, lekarz, prezes Fundacji Watch Health Care, jeden z autorów raportu "Fundusz Walki z Rakiem".

Więcej: www.wadowice24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze