×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe standardy dla zdrowego Dolnego Śląska

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Dolnego Śląska05 grudnia 2013 04:14

Na Dolnym Śląsku powstał Klaster Innowacyjna Medycyna - forum współpracy przedsiębiorców, samorządów, ośrodków naukowych i organizacji pozarządowych.

Nowe standardy dla zdrowego Dolnego Śląska
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poniżej zamieszczamy fragment rozmowy z Panem Rafałem Dżygórą, Prezesem Zarządu Klastra Innowacyjna Medycyna.

Panie Prezesie, skąd pomysł na taką inicjatywę?

Inicjatywy klastrowe stały się naturalnym elementem polskiej gospodarki. Sprzyjają rozwojowi poprzez transfer technologii, wiedzy i dobrych praktyk. Medycyna jest dziedziną rozwijającą się w dynamicznym tempie. Dostęp do wiedzy, badań i technologii jest w tej branży szczególnie istotny, bo wpływa bezpośrednio na jakość i długość życia społeczeństwa. Jednak nie wszyscy mają dostęp do innowacji, najnowszej wiedzy, wyników badań oraz nowych skutecznych metod. W tym zakresie Klaster silnie wspiera mniejsze podmioty - mikro i małe firmy - które współpracując mogą stworzyć wspólną, kompleksową ofertę produktów i usług, tworzyć grupy zakupowe, przeprowadzać badania, występować przed instytucjami.

Klaster działa na terenie Dolnego Śląska, jaki będzie to miało wpływ na region?

Poprzez transfer innowacji inicjatywa klastrowa wpłynie na podniesienie kompetencji kadry i placówek medycznych na terenie Dolnego Śląska. Wspólne programy profilaktyczne i edukacyjne, nowoczesne technologie, dostęp do wyników badań - oznacza to zdrowszych i bardziej zadowolonych pacjentów.

Kto może zostać członkiem Klastra i co zrobić, by uzyskać członkostwo?

Każda firma lub organizacja działająca w sektorze ochrony zdrowia lub świadcząca usługi dla tego sektora. Wystarczy zgłosić się do Biura Klastra Innowacyjna Medycyna, złożyć deklarację członkowską i opłacić składkę. Zapraszamy wszystkie firmy instytucje zainteresowane rozwojem i transferem innowacyjnej wiedzy. Razem możemy zadziałać szybciej, taniej, skuteczniej.

 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 09.12.2013 r. w hotelu „Niemcza SPA", ul. Strzelińska 8 w Niemczy
o godz. 12.00
Szczegółowe informacje pod numerem:
+48 795 490 877

 

Klaster Innowacyjna Medycyna
ul. Żelazna 34, 53-428 Wrocław
tel./fax. +48 71 349 80 63
biuro@innowacyjnamedycyna.eu
www.innowacyjnamedycyna.eu

 

Materiał powstał w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: "Rozwój Klastra Innowacyjna Medycyna" finansowanego ze źródeł Samorządu Województwa Dolnośląskiego, umowa nr DG-G/2918/13 z dnia 13.09.2013.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze