×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowa wycena dobokaretki. Dziś minister zdrowia ogłosi szczegóły

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/ Polskie Radio07 września 2021 08:27

Dziś minister Niedzielski na konferencji ogłosi nową wycenę tzw. dobokaretki, czyli nowych świadczeń - zapowiedział w porannych Sygnałach Dnia wiceminister Waldemar Kraska.

Nowa wycena dobokaretki. Dziś minister zdrowia ogłosi szczegóły
Nowa wycena dobokaretki. Dziś MZ ogłosi szczegóły Fot. PTWP

Nowa wycena dobokaretki. Dziś minister zdrowia ogłosi szczegóły

- Dziś minister Niedzielski na konferencji ogłosi nową wycenę tzw. dobokaretki, czyli nowych świadczeń - zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska we wtorek, 7 września, w porannych Sygnałach Dnia na antenie Radiowej Jedynki. 

Odniósł się również do planowanego na 11 września protestu medyków. 

- W okresie pandemii nie służą jakiekolwiek protesty, nie ulica ale stół, czyli rozmowy dwustronne są najbardziej pomocne, my te rozmowy w Ministerstwie Zdrowia prowadzimy, prowadzę rozmowy z ratownikami - przekonywał.

Przypomnijmy: w czwartek, 2 września, podczas briefingu wiceminister mówił, że kończą się prace związane z wyceną dobokaretki.

- Właściwie już w tej chwili jest na ukończeniu wycena tak zwanej dobokaretki, czyli wycena świadczenia, które jest w ciągu doby świadczone przez zespół ratownictwa medycznego, tak zwany zespół P i zespół E - potwierdził wówczas. 

- Te wyliczenia w tej chwili wykonuje nam AOTMIT, więc myślę, że za kilka dni będziemy już mieli rzeczywiste koszty funkcjonowania państwowych zespołów ratownictwa medycznego - zapowiedział.

Czwarta fala w natarciu. 7 września ponad 400 zakażeń

Dodajmy, że również w Rozmowach Dnia 7 września Kraska mówił o dużym wzroście nowych przypadków koronawirusa. W sumie będzie ich dziś ponad 400. To o ponad 44 proc. więcej niż przed tygodniem.

- Trend wzrostowy się utrwalił, nowych przypadków COVID-19 jest coraz więcej. To co mnie niepokoi to to, że razem ze wzrostem nowych przypadków rośnie liczba osób, które są hospitalizowane w polskich szpitalach – potwierdził wiceminister zdrowia.

Jak wyliczał w szpitalach przebywa obecnie 579 pacjentów z COVID-19.

- Teraz do szpitali trafiają osoby między 20 a 50 rokiem życia – to 60 proc. wszystkich przypadków. Osoby w miarę zdrowe, aktywne, szczególnie zawodowo i w większości niezaszczepione – wyjaśnił.

Powody rosnącej liczby zakażeń - na które zwracał uwagę Kraska - to powroty z wakacji,  rozpoczęcie roku szkolnego oraz wariant Delta. 

- Nowa mutacja Delta jest zdecydowanie bardziej zakaźna od swojego poprzednika, krótszy kontakt między osobą zakażoną a osobą zdrową doprowadza do przeniesienia wirusa, dlatego tak łatwo się zakażamy - tłumaczył.

Czytaj więcej: Koronawirus. 7 września ponad 400 nowych zakażeń. Kraska: "Niepokoi liczba hospitalizacji"

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze