Nowa przychodnia otwarta, ale działa na pół gwizdka. Jest tylko jeden lekarz

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio Gdańsk, Rynek Zdrowia09 września 2022 15:30

Nowa przychodnia została oficjalnie otwarta, ale działa na pół gwizdka. W placówce w Ustce przyjmuje bowiem tylko jeden lekarz przez trzy dni w tygodniu. Powodem jest kryzys w kadrze medycznej.

Nowa przychodnia otwarta, ale działa na pół gwizdka. Jest tylko jeden lekarz
Nowa przychodnia otwarta, ale działa na pół gwizdka. Jest tylko jeden lekarz. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Nowa przychodnia w Ustce została oficjalnie otwarta, ale boryka się z problemami kadrowymi – na razie przyjmuje tu tylko jeden lekarz
  • Z tego powodu pacjenci są przyjmowani tylko trzy razy w tygodniu w określonych godzinach
  • Nowa przychodnia jest filią POZ w Słupsku. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wciąż poszukuje chętnych lekarzy do pracy – przypomina Radio Gdańsk

Nowa przychodnia otwarta, ale działa na pół gwizdka. Jest tylko jeden lekarz

Jak informuje Radio Gdańsk, w nowo powstałej przychodni POZ w Ustce przyjmuje tylko jeden lekarz, przez co placówka funkcjonuje tylko przez trzy dni w tygodniu – od poniedziałku do środy. Przychodnia POZ w Ustce jest filią słupskiej przychodni.

- Trudna sytuacja na rynku usług medycznych i systemowy brak lekarzy w całym kraju pozwoliły na uruchomienie usteckiej przychodni POZ w ograniczonym zakresie godzinowym. Obecnie w przychodni pracuje jeden lekarz. Dla rozszerzenia formuły działalności przychodni potrzebne jest zatrudnienie większej liczby lekarzy. Wciąż prowadzimy rozmowy z lekarzami, którzy mogliby podjąć pracę w Ustce – powiedział cytowany przez rozgłośnię Marcin Prusak rzecznik słupskiego szpitala.

W dalszej wypowiedzi rzecznik wskazał, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku próbuje już od dłuższego czasu znaleźć chętnych do pracy lekarzy. Jest zagwarantowana dogodna forma zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie, pomoc w znalezieniu zakwaterowania, urlopy szkoleniowe oraz benefity pozapłacowe – wylicza gdańska rozgłośnia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum