Nierentowna pediatria w Pasłęku do likwidacji? Nie ma nawet kogo leczyć

Autor: Radio Olsztyn/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 14:21

Szpital Powiatowy w Pasłęku (Warmińsko-Mazurskie) chce likwidacji oddziału pediatrycznego. W ubiegłym roku były takie dni, że na oddział nie przyjmowano nawet jednego dziecka. Miesięczne trzeba dokładać do oddziału ok. 120 tys. zł.

Nierentowna pediatria w Pasłęku do likwidacji? Nie ma nawet kogo leczyć
W 2020 roku na oddział pediatryczny szpitala w Pasłęku przyjęto około 300 dzieci. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W 2020 roku na oddział pediatryczny szpitala przyjęto około 300 dzieci. Były takie dni, kiedy w szpitalu na oddział nie trafiało nawet jedno dziecko. To wszystko sprawia, że oddział generuje olbrzymie straty. Rocznie sięgają one kwoty 1,5 mln. zł, co w przeliczeniu na miesiąc wynosi 120 tys. zł.

Na takie wydatki powiatu elbląskiego już dłużej nie stać. Jeśli zapadnie decyzja o likwidacji oddziału pediatrycznego, dzieci z terenu Pasłęka i okolic wciąż będą miały zapewnioną podstawową opiekę zdrowotną. Nie będzie jednak możliwości hospitalizacji - informuje Radio Olsztyn.

Dyrekcja odpowiada na obawy personelu medycznego. Jak zapewnia, likwidacja oddziału nie spowoduje zwolnień personelu. Ten na pewno będzie miał zapewnione zatrudnienie.

Władze powiatu czekają na opinię rady nadzorczej oraz wniosek prezes szpitala dotyczący likwidacji oddziału.

Więcej: radioolsztyn.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum