Nieoficjalnie: oto nowi wiceministrowie zdrowia

rynekaptek.pl Autor: JMac, rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 17 listopada 2015 12:36

Biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia do południa nie podało żadnych informacji na temat wyboru nowych wiceministrów zdrowia przez szefującego resortem Konstantego Radziwiłła. Nieoficjalnie, wiadomo, że wskazani przez niego kandydaci na wiceministrów już towarzyszyli mu podczas zaprzysiężenia ministra w poniedziałek (16 listopada).

Nieoficjalnie: oto nowi wiceministrowie zdrowia
Są już nowi wiceministrowie zdrowia. Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Podczas poniedziałkowego (16 listopada) zaprzysiężenia nowego ministra zdrowia byli obecni także nowi wiceministrowie. Według niepotwierdzonej jeszcze przez MZ informacji, Konstanty Radziwiłł już odsadził stanowiska kierownictwa resortu. Czy sprawdziły się medialne przypuszczenia?

Wiceministrem zdrowia będzie na pewno obecny szef fundacji Watch Health Care Krzysztof Łanda. Wcześniej był dyrektorem departamentu polityki lekowej w NFZ. Łanda ma zająć się m. in. polityką lekową. Znany jest z walki o lepszą dostępność do świadczeń zdrowotnych i do leków dla pacjentów.

W składzie znalazł się także były wiceminister zdrowia, dr Jarosław Pinkas. To współpracownik ministra Zbigniewa Religii. Jest specjalistą medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego.

Katarzyna Głowala będzie odpowiadała za resortowe finanse. Ma w tym doświadczenie, wcześniej pracowała jako naczelnik Wydziału Sprawiedliwości Departamentu Finansowania Strefy Budżetowej Ministerstwa Finansów.

Były prezes Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, kierujący także Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, Piotr Gryza będzie kolejnym wiceministrem. Był także twórcą Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum