Niedzielski: systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie

Autor: • Źródło: PAP27 listopada 2022 12:58

Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł - przypomniał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie
Adam Niedzielski przekonuje - systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Fot. PAP/Albert Zawada
  • Jak przekonuje minister zdrowia Adam Niedzielski, tempo wzrostu nakładów na ochronę zdrowia w ostatnich dwóch latach jest szybsze niż wcześniej zakładano
  • Jak wskazuje minister, do wcześniejszych planów wydatków na zdrowie "dołożono" prawie 43 mld zł
  • Z tabeli opublikowanej przez ministra Niedzielskiego na TT  wynika, że nakłady na ochronę zdrowia wzrosną z 77,2 mld zł w 2015 roku do 159,6 mld zł w 2023 r.

Niedzielski: kierunek - 7 proc. PKB na zdrowie

Minister zdrowia wskazał na Twitterze, że tempo wzrostu nakładów na zdrowie jest szybsze niż zakładano.

"Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł w wykonaniu. Zdrowie to priorytet rządu Zjednoczonej Prawicy" - napisał minister Adam Niedzielski załączając tabelę pokazującą wzrost nakładów na ochronę zdrowia w ostatnich latach. Wynika z niej, że nakłady na ochronę zdrowia wzrosną z 77,2 mld zł w 2015 roku do 159,6 mld zł w 2023 r.

Uchwalona przez Sejm w sierpniu 2021 r. nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zakłada określenie ścieżki wzrostu nakładów na zdrowie do 7 proc. PKB w 2027 r.

Zgodnie z planami finansowymi zapisanymi w budżecie państwa poziom nakładów na zdrowie w przyszłym roku wyniesie ponad 6 proc. PKB.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze