Niebawem dowiemy się, jak szpitale zostaną oddłużone

Autor: JKL/PAP • • 24 maja 2008 12:21

Za dziesięć dni rząd przedstawi założenia do ustawy dotyczącej oddłużenia szpitali - zapowiedział w piątek 23 maja br. premier Donald Tusk. - Za dziesięć dni będziemy gotowi z takimi założeniami i te założenia przedstawimy.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej półrocze rządów gabinetu Tuska, premier poinformował o stanie prac nad ustawą oddłużającą  szpitale. – Nie zwykłem mówić o czymś, co nie jest gotowe – powiedział premier. Chociaż nie był w stanie powiedzieć nic konkretnego, zapewnił, że szczegóły projektu zostaną przedstawione za dziesięć dni na konferencji prasowej.

Pytany jaki pomysł ma PO na zbudowanie większości, która byłaby zdolna do odrzucenia ewentualnego weta prezydenta w sprawie takiej ustawy zdrowotnej Tusk powiedział: – W jaki sposób przekonamy opozycję lub prezydenta? Szczerością intencji, mocą argumentów i wielkim interesem publicznym, jakim jest konieczność uratowania polskich szpitali przed upadkiem.

Prace nad projektem dotyczącym oddłużenia szpitali trwają w Ministerstwie Finansów. Obecnie długi polskich lecznic szacowane są na ok. 10 mld zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum