Nie wszystkie pielęgniarki otrzymają obiecane przez resort pieniądze

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2016 08:52

Tysiące pielęgniarek nie dostanie obiecanej podwyżki. Wbrew umowie z resortem zdrowia, zarobki pielęgniarek pracujących m.in. w punktach szczepień nie wzrosną - podaje Dziennik Polski.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Grażyna Gaj, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Małopolsce wyjaśnia, że uzgodnienia, zawarte we wrześniu ubiegłego roku z ministrem zdrowia Marianem Zembalą mówiły jednoznacznie, że wzrosną uposażenia wszystkich pielęgniarek. Niestety, teraz rozporządzenia resortu pomijają niektóre z nich - informuje Dziennik Polski.

W minionym tygodniu Grażyna Gaj zaalarmowała sejmową komisję zdrowia i czeka na interwencję posłów w tej sprawie. Podkreśla, że związek skorzysta ze wszystkich możliwości, by wyegzekwować od rządu wywiązanie się z danych przyrzeczeń.

W sierpniu ub. roku fala protestów pielęgniarek i położnych ogarnęła prawie całą Polskę. Protestujące groziły odejściem od łóżek jeśli nie otrzymają podwyżki. Ówczesny minister zdrowia, Marian Zembala, zawarł z protestującymi ugodę i przygotował rozporządzenia w sprawie podwyżek. Jak obiecywał, wszystkie pielęgniarki powinny przez 4 lata otrzymywać po 400 zł podwyżki, która miała zostać wliczona do podstawy ich wynagrodzenia.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum