Nie ma porozumienia PPOZ z NFZ, konieczna interwencja ministra

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2018 18:31

O pilną interwencję oraz spotkanie wnioskują do ministra zdrowia lekarze i świadczeniodawcy skupieni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia. Powodem jest brak porozumienia z prezesem NFZ.

Bożena Janicka: - Nie ma porozumienia PPOZ z NFZ, konieczna interwencja ministra. Fot. Archiwum

W środę (20 czerwca) w Centrali NFZ odbyło się kolejne spotkanie w sprawie przedłużenia umów na świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Rozmowy mają na celu przedłużenie obecnych umów w podstawowej opiece zdrowotnej, gdyż te wygasają 30 czerwca.

- Propozycje, jakie przedstawił prezes NFZ nie wzmacniają pozycji POZ, a jedynie tworzą wizję kolejnych obowiązków nakładanych na lekarzy przy spadających nakładach na podstawową opiekę zdrowotną. Nie możemy się na nie zgodzić - podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Według niej, podstawowa opieka zdrowotna jest dalece niedofinansowana, a dodatkowo została pominięta w planie finansowym NFZ.

- Sytuacja w POZ staje się coraz trudniejsza. Ciągle rośnie ilość udzielanych świadczeń, rozrasta się biurokracja, rosną też oczekiwania i potrzeby samych pacjentów - mówią lekarze PPOZ.

Swoje uwagi z jednoczesną prośbą o interwencję lekarze PPOZ 15 czerwca przekazali ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, a w środę (20 czerwca) po raz kolejny wystąpili o pilne spotkanie.

- Spotkanie jest konieczne, bo od dalszych rozmów zależeć może ciągłość zabezpieczenia pacjentom świadczeń od 1 lipca - podkreślają lekarze PPOZ w nadesłanym Rynkowi Zdrowia komunikacie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum