PAP/Rynek Zdrowia | 09-11-2011 12:10

NewConnect: kurs akcji Medicalgorithmics spadł w debiucie

Kurs akcji Medicalgorithmics, spółki działającej na rynku telemedycznym, spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 23 proc., do 20 zł.

Do obrotu na NewConnect trafiło 1 747 200 akcji serii A, 508 200 akcji serii B oraz 236 926 akcji serii C. Spółka z oferty prywatnej akcji serii C pozyskała ponad 6,16 mln zł. Pozyskane środki planuje przeznaczyć na rozwój i dalszą ekspansję.

Medicalgorithmics jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Obecnie system ten sprzedawany jest głównie na rynkach amerykańskim oraz polskim.

W III kwartale br., za sprawą podpisania umowy o współpracy z amerykańsko-hinduską firmą medyczną, spółka rozpoczęła ekspansję na rynki Azji Południowo-Wschodniej (m.in. Indii, Singapuru, Tajlandii, Malezji).

Opracowany przez spółkę system do badania arytmii składa się z przenośnego urządzenia z elektrodami, które stale monitoruje pracę serca pacjenta. Następnie przesyła zebrane dane do telefonu komórkowego, który dzięki specjalnemu oprogramowaniu analizuje pracę serca.

W 2010 roku spółka uzyskała 4,79 mln zł przychodów i 1,75 mln zł zysku netto.