Narodowe Siły Rezerwowe szukają lekarzy i psychologów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2010 17:19

W kilku ośrodkach i centrach szkolenia polskiej armii ruszyły w poniedziałek (4 października) czteromiesięczne szkolenia dla osób zainteresowanych pracą w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Narodowe Siły Rezerwowe szukają lekarzy i psychologów

Liczba stanowisk oferowanych obecnie w NSR jest zróżnicowana w różnych częściach kraju. Wśród poszukiwanych specjalności są m.in. kierowcy, mechanicy, elektromechanicy, saperzy, kucharze, pielęgniarki, informatycy i lekarze. Ochotnicy są przydzielani do istniejących jednostek wojskowych, nie tworzą odrębnych formacji.

Nabór do NSR rozpoczął się w lipcu, ale w pierwszej kolejności przyjmowane były osoby z doświadczeniem wojskowym, m.in. po służbie zasadniczej. Obecnie szanse będą mieli wszyscy chętni.

Nabór do służby przygotowawczej prowadzą Wojskowe Komendy Uzupełnień. Wnioski o skierowanie do WKU złożyło dotychczas prawie 3 tys. osób. W rozpoczynającym się w poniedziałek szkoleniu uczestniczyć będzie ok. 2 tys. ochotników. Kolejne szkolenie, dla następnej grupy, ruszy pod koniec października.

Narodowe Siły Rezerwowe tworzą osoby, które ochotniczo zawierają kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w kraju i poza granicami państwa. Żołnierze NSR mają obowiązek uczestniczenia w ćwiczeniach organizowanych przez wojsko w wymiarze 30 dni w ciągu roku. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum