Namysłów: szpitale chcą współpracować, nie konkurować

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2011 15:49

W Namysłowie odbyło się we wtorek (24 maja) spotkanie starostów i dyrektorów szpitali z Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Jego celem było doprowadzenie do współpracy pomiędzy placówkami zdrowia z powiatów: namysłowskiego, kluczborskiego, oleskiego, brzeskiego i oleśnickiego.

Namysłów: szpitale chcą współpracować, nie konkurować

Inicjatorom spotkania - staroście namysłowskiemu Julianowi Kruszyńskiemu i prezesowi Namysłowskiego Centrum Zdrowia SA Piotrowi Rogalskiemu - chodziło o zawarcie porozumienia w zakresie polityki kadrowej, logistyki i negocjacji kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Uzyskano zgodę co do podpisania listu intencyjnego w sprawie powołania struktury organizacyjnej (jej forma nie jest jeszcze przesądzona), w której skład wejdą przedstawiciele samorządów i szpitali. List intencyjny zostanie podpisany w ciągu najbliższych 10 dni.

- Strony, które podpiszą list, powołają zespół roboczy. Zajmie się on opracowaniem prawnej formy porozumienia szpitali i określeniem obszarów ich współpracy w celu poprawy organizacyjno-finansowego funkcjonowania i podniesienia jakości świadczonych usług - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Sławomir Stramski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Namysłowie.

W czasie dyskusji mówiono o wspólnej polityce wobec NFZ, wspólnych zakupach towarów i usług, wspólnych zasadach pozyskiwania lekarzy, o których obecnie szpitale konkurują. - Chodzi o to, żeby przejść z etapu konkurencji na etap współpracy - podsumował spotkanie jeden z jego uczestników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum