Namysłów: szpital powiatowy stał się spółką

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 09:30

Szpital w Namysłowie od czwartku (1 października) działa jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. To efekt wielomiesięcznych prac nad przekształceniami. Działalność namysłowskiego szpitala jest ewenementem w skali całego kraju. Zarządzają nim bowiem lokalni samorządowcy.

Namysłów: szpital powiatowy stał się spółką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dla pacjentów nic się nie zmienia. Nadal są leczeni darmowo. Spółkę, która przejęła działalność publicznego szpitala powiatowego, założyły wspólnie namysłowskie gminy i starostwo. Aby zapewnić właściwą działalność lecznicy powiat zarezerwował dla siebie 51 procent akcji. Kolejnym udziałowcem jest gmina Namysłów (47 procent). Pozostałe dwa procent akcji rozdzielono pomiędzy: Wilków, Świerczów, Domaszowice oraz Pokój.

– Działalność w formie spółki medycznej pozwoli nam rozszerzyć ofertę szpitala a tym samym osiągać lepsze wyniki finansowe – argumentuje lekarz Piotr Rogalski, prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Namysłowskie Centrum Zdrowia SA. – Ubezpieczeni pacjenci będą leczeni tak jak dotychczas, czyli darmowo.

Decyzja o takim przekształceniu jest również dobrze oceniana w opolskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Kazimierz Łukawiecki podkreśla jednak, że wszystkie wymogi stawiane przez NFZ muszą być spełniane i nie ma taryfy ulgowej.

Dzięki taki rozwiązaniom namysłowski szpital nie jest już skazany tylko i wyłącznie na pieniądze z funduszu. Teraz możliwe jest także pozyskiwanie środków zewnętrznych

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze