Namysłów: likwidacji szpitalnej spółki nie będzie, ale...

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2011 16:39

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy Namysłowskiego Centrum Zdrowia SA nie doszło do wycofania się ze szpitalnej spółki żadnego z udziałowców. Tworzą ją powiat namysłowski, miasto Namysłów oraz kilka ościennych gmin. Po wyborach samorządowych zanosiło się na rozłam w akcjonariacie.

Namysłów: likwidacji szpitalnej spółki nie będzie, ale...

–  W środę (16 lutego) obrady zgromadzenia przebiegały w spokojnej atmosferze – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Sławomir Stramski, rzecznik prasowy starosty namysłowskiego. Powiat jest większościowym akcjonariuszem. W powiecie namysłowskim rządzi natomiast, po odsunięciu od władzy PSL, koalicja PO-SLD.

Jak informował w artykule „Szpitalny krajobraz po wyborach” portal rynekzdrowia.pl, lokalni politycy nie mogli się porozumieć w sprawie obsady stanowisk w radzie nadzorczej spółki i kierownictwie szpitala. Pojawiła się obawa, że część gmin związanych z PSL, który sprawuje władzę m.in. w Namysłowie, wycofa swoje akcje.

– Do tego nie doszło. Odwołano natomiast dotychczasową radę nadzorczą i wybrano nową. Obecnie musi się ona ukonstytuować, wybrać przewodniczącego, a następnie powołać prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia SA – wyjaśnia Stramski. I dodaje, że terminu pierwszego posiedzenia nowej rady nadzorczej szpitala jeszcze nie wyznaczono.

Środowe obrady walnego zgromadzenie akcjonariuszy zażegnały niebezpieczeństwo likwidacji spółki, ale nie rozwiązały sporów personalnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum