Najpierw lekarze, teraz fizjoterapeuci. Spór w Otwocku się pogłębia
Fizjoterapeuci związkowcy ze szpitala Otwocka domagają się lepszych zarobków. Na 30 czerwca Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii zapowiedział "czarny czwartek. "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia" - brzmi hasło protestu.

- Fizjoterapeuci ze szpitala w Otwocku domagają się lepszych zarobków. Zapowiedzieli więc "czarny czwartek" - 30 czerwca
- - Protestowali lekarze i fizjo. Lekarze złożyli wymówienia, dyrektor poprawił im pensje. Naszych ludzi ignoruje i wyprosił ich z rozmów - przyznają przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w mediach społecznościowych
- Hasło czwartkowego protestu brzmi następująco: "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia"
Fizjoterapeuci domagają się lepszych zarobków. Zapowiedziano "czarny czwartek"
W czwartek 30 czerwca "wszystkie OT [oddziały terenowe, przyp. red.] przychodzą w czarnych koszulkach solidaryzując się z OT Otwock" - czytamy na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF).
Chodzi o spór w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy CMKP.
- Protestowali lekarze i fizjo. Lekarze złożyli wymówienia, dyrektor poprawił im pensje. Naszych ludzi [z oddziału związku w szpitalu Otwocku, przyp. red.] ignoruje i wyprosił ich z rozmów - przyznają przedstawiciele związku w mediach społecznościowych.
Hasło czwartkowego protestu brzmi następująco: "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia".
"Domagamy się szacunku i docenienia naszej pracy"
- Od wielu tygodni toczy się tu spór zbiorowy, w którym biorą udział dwie organizacje związkowe, lekarzy i fizjoterapeutów. My, fizjoterapeuci w pełni rozumiemy i popieramy krok lekarzy, którzy zdecydowali się złożyć wypowiedzenia, wobec lekceważącej postawy dyrekcji. Potencjalny brak lekarzy oznacza dla dyrekcji zatrzymanie realizacji kontraktu i problem wizerunkowy, a brak fizjoterapeutów – jedynie niższe koszty dla szpitala - czytamy we wpisie, który pojawił się w mediach społecznościowych 24 czerwca.
W otwockim szpitalu jest zatrudnionych 36 fizjoterapeutów, z czego 10 na oddziale rehabilitacji szpitalnej, a 11 na oddziałach szpitalnych.
- Domagamy się szacunku i docenienia naszej pracy, natychmiastowego podjęcia rozmów z nami o kwestiach warunków pracy i płacy oraz prowadzenia naszej placówki w kierunku pomocy wszystkim pacjentom , a nie tylko tym potrzebującym dobrze wycenianej endoprotezy - postulują fizjoterapeuci.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (1)