×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Najpierw lekarze, teraz fizjoterapeuci. Spór w Otwocku się pogłębia

Autor: oprac. SzB • Źródło: OZZPF, Rynek ZdrowiaOpublikowano: 28 czerwca 2022 16:00Zaktualizowano: 28 czerwca 2022 19:05

Fizjoterapeuci związkowcy ze szpitala Otwocka domagają się lepszych zarobków. Na 30 czerwca Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii zapowiedział "czarny czwartek.  "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia" - brzmi hasło protestu.

Najpierw lekarze, teraz fizjoterapeuci. Spór w Otwocku się pogłębia
Fizjoterapeuci domagają się lepszych zarobków. Zapowiedziano "czarny czwartek". Fot. Shutterstock
  • Fizjoterapeuci ze szpitala w Otwocku domagają się lepszych zarobków. Zapowiedzieli więc "czarny czwartek" - 30 czerwca
  • - Protestowali lekarze i fizjo. Lekarze złożyli wymówienia, dyrektor poprawił im pensje. Naszych ludzi ignoruje i wyprosił ich z rozmów - przyznają przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w mediach społecznościowych
  • Hasło czwartkowego protestu brzmi następująco: "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia"

Fizjoterapeuci domagają się lepszych zarobków. Zapowiedziano "czarny czwartek"

W czwartek 30 czerwca "wszystkie OT [oddziały terenowe, przyp. red.] przychodzą w czarnych koszulkach solidaryzując się z OT Otwock" - czytamy na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF).

Chodzi o spór w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy CMKP. 

- Protestowali lekarze i fizjo. Lekarze złożyli wymówienia, dyrektor poprawił im pensje. Naszych ludzi [z oddziału związku w szpitalu Otwocku, przyp. red.] ignoruje i wyprosił ich z rozmów - przyznają przedstawiciele związku w mediach społecznościowych.

Hasło czwartkowego protestu brzmi następująco: "Fizjoterapeucie należy się szacunek. Pacjentowi należy się fizjoterapia". 

"Domagamy się szacunku i docenienia naszej pracy"

- Od wielu tygodni toczy się tu spór zbiorowy, w którym biorą udział dwie organizacje związkowe, lekarzy i fizjoterapeutów. My, fizjoterapeuci w pełni rozumiemy i popieramy krok lekarzy, którzy zdecydowali się złożyć wypowiedzenia, wobec lekceważącej postawy dyrekcji. Potencjalny brak lekarzy oznacza dla dyrekcji zatrzymanie realizacji kontraktu i problem wizerunkowy, a brak fizjoterapeutów – jedynie niższe koszty dla szpitala - czytamy we wpisie, który pojawił się w mediach społecznościowych 24 czerwca.

W otwockim szpitalu jest zatrudnionych 36 fizjoterapeutów, z czego 10 na oddziale rehabilitacji szpitalnej, a 11 na oddziałach szpitalnych. 

- Domagamy się szacunku i docenienia naszej pracy, natychmiastowego podjęcia rozmów z nami o kwestiach warunków pracy i płacy oraz prowadzenia naszej placówki w kierunku pomocy wszystkim pacjentom , a nie tylko tym potrzebującym dobrze wycenianej endoprotezy - postulują fizjoterapeuci. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum