Na leczenie uzębienia uczniów potrzeba miliardów

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2018 09:23

Deklaracja resortu zdrowia dotycząca wprowadzenia jeszcze w tym roku do szkół opieki stomatologicznej pochłonie miliardy - zapowiada Rzeczpospolita.

Fot. archiwum

Jak wskazuje Rzeczpospolita, aby nowe gabinety stomatologiczne w 26 tys. szkół nie stały puste, nakłady z NFZ na leczenie powinny wzrosnąć z 2 do 4 mld zł.

Projekt dotyczący powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół w najbliższym czasie trafi do uzgodnień i konsultacji. Planuje się, że ustawa wejdzie w życie 1 września 2018 r.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska zapowiada, że szczegóły będą przedstawione w maju podczas kongresu "Dobra opieka". Dziś wiadomo, że utworzenie gabinetów mają sfinansować samorządy, a opiekę stomatologiczną Narodowy Fundusz Zdrowia.

Stomatolodzy mają leczyć uczniów w gabinetach zlokalizowanych w szkole, współpracujących ze szkołą lub w dentobusach, które mają dojeżdżać do najmniejszych szkół. 16 dentobusów, które poprzednik ministra Szumowskiego odebrał w grudniu, jest gotowa do drogi i mogłaby ruszyć w teren jeszcze w tym kwartale.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum