NRL o kwocie zwrotu za czynności przejęte od administracji państwowej

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 28 września 2015 20:12

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował 28 września 2015 r. pismo do ministra zdrowia Mariana Zembali, w którym podkreśla, iż z ogromną radością przyjął otrzymaną w dniu 25 września 2015 r. informację o deklaracji resortu dotyczącej podwyższenia kwoty zwrotu za czynności przejęte przez samorząd lekarski od administracji państwowej, wykonywane w 2015 roku.

NRL o kwocie zwrotu za czynności przejęte od administracji państwowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podkreśla dr Hamankiewicz samorząd lekarski wykonuje na co dzień czynności przejęte od administracji państwowej. Jednocześnie od lat większość kosztów tych czynności pokrywana jest ze składek lekarzy i lekarzy dentystów.

W piśmie skierowanym do ministra zdrowia prof. Mariana Zembali czytamy m.in.: „Każde podwyższenie dotychczasowego poziomu jest dla izb lekarskich bardzo ważne. Wykonujemy czynności przejęte od administracji państwowej takie jak prowadzenie postępowania w przedmiocie niezdolności do wykonywania zawodu lekarza lub niedostatecznego przygotowania do wykonywania zawodu, przyznawanie prawa wykonywania zawodu oraz uznawanie kwalifikacji lekarzy, będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, zamierzających wykonywać zawód lekarza na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czy też prowadzenie rejestrów lekarzy, rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w zakresie praktyk lekarskich (...).”

Więcej: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum