NIL: w środę dotrą do Polski środki ochronne kupione przez Fundację Lekarze Lekarzom

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2020 16:04

15 kwietnia na lotnisko w Poznaniu przybędzie pierwszy transport środków ochrony osobistej zakupionych w Chinach przez Fundację Lekarze Lekarzom. Zostaną przekazane personelowi medycznemu walczącemu na pierwszej linii frontu z koronawirusem - podaje Naczelna Izba Lekarska.

Środki ochrony przed koronawirusem z Chin trafią do personelu medycznemu walczącego z koronawirusem' FOT. PTWP

NIL podaje, że dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wysokości 20 mln złotych, przekazanej na specjalny fundusz pomocowy w ramach Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, zakupiono:

• 1 mln masek chirurgicznych
• 1,5 mln masek FFP2 N95
• 100 tys. kombinezonów klasy II
• 100 tys. gogli
• 100 tys. przyłbic

Ze względu na ilość sprzętu (57 ton; 470 m3) - zaplanowano do 17 kwietnia w sumie 4 dostawy z Guangzhou Baiyun International Airport (port lotniczy Kanton) na Lotnisko Ławica w Poznaniu.

Przewoźnikiem będzie LOT Cargo samolotami Dreamliner. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej (co daje m.in. zwolnienie z cła i podatku VAT).

Towar z Kantonu zostanie przetransportowany do Poznania, gdzie przy pomocy lokalnych działaczy z Lions Club Poznań Pillory, organizacji przedsiębiorców oraz ze wsparciem władz samorządowych Poznania będzie zorganizowana baza logistyczna dla Fundacji Lekarze Lekarzom, skąd całość sprzętu zostanie przekazana do Okręgowych Izb Lekarskich.

Miasto Poznań użyczyło bezpłatnie transport oraz halę targową, a organizacje przedsiębiorców zajmą się pomocą w dystrybucji do szpitali i placówek medycznych wskazanych przez Fundację i Okręgowe Izby Lekarskie.

- Wszystkie ww. środki ochrony osobistej będą przekazane pro bono personelowi medycznemu walczącemu na pierwszej linii frontu z koronawirusem SARS-Cov-2 - podaje NIL.

Więcej:  nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum