NIL: szpitale i praktyki lekarskie muszą potwierdzić status odbiorcy końcowego energii

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2019 11:37

Ministerstwo Energii kontynuuje działania osłonowe przed wzrostami cen energii elektrycznej. Zgodnie z nowymi przepisami m.in. szpitale mają obowiązek złożenia przedsiębiorstwu energetycznemu oświadczenia potwierdzającego status odbiorcy końcowego.

NIL: szpitale i praktyki lekarskie muszą potwierdzić status odbiorcy końcowego energii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Naczelna Izba Lekarska, będzie uprawniać do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r., ze względu na to, że - zdaniem NIL - przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają takich informacji. Oświadczenia należy składać do 27 lipca br. do właściwego przedsiębiorstwa energetycznego.

Jednocześnie NIL wskazuje, że praktyki lekarskie w większości przypadków będą mieścić się w definicji mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy (w rozumieniu art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców). Mikroprzedsiębiorcy i małe przedsiębiorstwa są traktowani tak jak szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych i inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Podlegają one działaniom osłonowym przed wzrostami cen energii elektrycznej.

Czytaj: nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze