NIL o SKOK w Wołominie: wezwania lekarzy do zapłaty - niezasadne

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 18:35

W nawiązaniu do sprawy otrzymywanych przez lekarzy wezwań do zapłaty kierowanych przez syndyka masy upadłościowej SKOK w Wołominie w upadłości likwidacyjnej NIL przekazuje, że sporządzona na zlecenie Izby opinia prawna wskazuje, że żądanie syndyka jest niezasadne.

Sporządzona na zlecenie Naczelnej Izby Lekarskiej opinia prawna wskazuje, że żądanie syndyka jest niezasadne. Fot. PTWP

Jak podaje Naczelna Izba Lekarska, dodatkowo, w odpowiedzi na zapytanie Izby, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej wskazała, że pod sygn. akt PO II Ds. 56.2017 nadzorowane jest śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez syndyka masy upadłości SKOK Wołomin poprzez wydanie decyzji zobowiązującej członków Kasy do pokrycia strat SKOK w Wołominie.

Prokuratura zaznaczyła, że w ramach tego postępowania karnego nie dokonano jeszcze oceny karnoprawnej działania syndyka masy upadłości.

Biorąc pod uwagę, że zasadność kierowania wezwań do zapłaty przez syndyka w opisanej sytuacji zakwestionowano również w Komentarzu do prawa upadłościowego pod red. A.J. Witosza, wyd. 2017 r. (strona 1051-1052, uwagi do art. 441a) zaleca się, aby lekarze podejmowali decyzje w przedmiocie odpowiedzi na pisma syndyka po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi dokumentami.

Więcej: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum