NFZ: zmiany w zarządzeniu dotyczącym rozliczania lecznictwa uzdrowiskowego

Autor: NFZ, MAK/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2019 19:43

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował 19 czerwca zmieniany w zarządzeniu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe.

NFZ: zmiany w zarządzeniu dotyczącym rozliczania lecznictwa uzdrowiskowego
Uzdrowisko Ustroń; FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Zarządzenie wprowadza współczynniki korygujące stosowane przy rozliczaniu świadczeń opieki zdrowotnej, realizowanych w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ten sposób motywowania świadczeniodawców ma zastosowanie w odniesieniu do parametrów jakościowych i dostępności do określonych świadczeń, szczególnie istotnych dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów - podaje NFZ w uzasadnieniu nowelizacji zarządzenia.

- Uwzględniając potrzebę zwiększenia jakości świadczeń wykonywanych na rzecz świadczeniobiorców, przez świadczeniodawców w sposób kompleksowy i wielodziedzinowy, niniejszym zarządzeniem wprowadza się współczynnik korygujący przy rozliczaniu świadczeń w rodzaju: lecznictwo uzdrowiskowe, we wszystkich zakresach - wyjaśnia NFZ.

"Oczekiwanym efektem tych działań powinno być polepszanie się jakości świadczeń udzielanych przez fizjoterapeutów, realizujących zabiegi fizjoterapeutyczne w lecznictwie uzdrowiskowym. Skutki finansowe na 2019 rok wejścia w życie przedmiotowego zarządzenia zostały oszacowane na ok. 17 mln zł w turnusach kończących się od 1 lipca 2019 roku" - czytamy w uzasadnieniu zarządzenia.

Szczegóły: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum