NFZ: zmiany w zakresie pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2018 13:16

NFZ informuje świadczeniodawców, posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz osoby uprawnione do wystawiania recept, pobierających zakresy numerów recept z wykorzystaniem aplikacji udostępnianych przez oddziały wojewódzkie Funduszu, o zmianach w zakresie pobierania zakresów unikalnych numerów identyfikujących recepty.

NFZ przypomina, że 1 kwietnia 2018 r. został wprowadzony nowy, ujednolicony w skali Funduszu, format komunikatu XML o symbolu „NR_REC” w wersji 1.0, zawierający informacje o przydzielonych numerach recept. Komunikat ten może być wykorzystywany w celu składania zamówień do drukarni na druki recept lub drukowania recept z wykorzystaniem własnych aplikacji informatycznych świadczeniodawców.

Wzór nowego komunikatu XML udostępniony jest na stronach NFZ. 

NFZ informuje, że dotychczas stosowane komunikaty XML, zawierające informacje o przydzielonych numerach recept, komunikat RECD (na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego) oraz komunikat XSZ (na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego) będą jeszcze obowiązywały do 31 maja br., równolegle z nowym komunikatem NR-REC.

W systemach informatycznych Funduszu wykorzystywanych do nadawania zakresów numerów recept obsługa procesu rezerwacji i pobierania numerów recept nie ulegnie zmianie.

Dodatkowo 1 maja br. NFZ udostępni nowy centralny interfejs dostępowy z wykorzystaniem usług sieciowych, umożliwiający rezerwację i pobieranie numerów recept.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum