NFZ: zmiany w warunkach umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2021 11:25

W środę (27 stycznia) NFZ opublikował zarządzenie ws. szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej uwzględniające w dotychczasowej regulacji współczynniki korygujące rozliczenia świadczeniodawców z Funduszem.

NFZ: zmiany w warunkach umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dla zakresów wyodrębnionych w ramach PSZ rozliczanych ceną jednostki rozliczeniowej określono współczynniki korygujące: dla świadczeniodawców posiadających certyfikat akredytacyjny, uzyskany z wynikiem co najmniej 90 proc. możliwej do uzyskania liczby punktów - współczynnik korygujący wynosi 1,02.

W przypadku certyfikatu uzyskanego z wynikiem co najmniej 80 proc i poniżej 90 proc możliwej do uzyskania liczby punktów - współczynnik korygujący wynosi 1,015 oraz w przypadku wyniku co najmniej 75 proc. i poniżej 80 proc. możliwej do uzyskania liczby punktów współczynnik korygujący wynosi 1,01.

W przypadku posiadania świadectwa wydanego przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej medycznemu laboratorium diagnostycznemu lub mikrobiologicznemu, będącemu jednostką organizacyjną świadczeniodawcy zapewniającą realizację w lokalizacji udzielania czynności laboratoryjnej diagnostyki mikrobiologicznej - zarządzenie ustala współczynnik korygujący o wartości 1,005.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze