NFZ: zarządzenie ws zmiany planu finansowego na 2019 rok

Autor: nfz.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2019 13:12

W piątek (29 listopada) NFZ opublikował na swojej stronie zarządzenie prezesa Funduszu ws. zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2019 rok.

Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Zgodnie z zarządzeniem w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2019 rok zwiększają  się koszty świadczeń opieki zdrowotnej w planach oddziałów wojewódzkich o kwotę 435 832 tys. zł.

- Zwiększenie planowanych na 2019 rok kosztów świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich Funduszu, podyktowane jest koniecznością zabezpieczenie środków finansowych niezbędnych na sfinansowanie w IV kwartale 2019 r. świadczeń opieki zdrowotnej przekazanych do finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z 8 listopada 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, w kwocie 143 000 tys. zł określonej w Ocenie Skutków Regulacji załączonej do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 listopada 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych oraz warunków ich realizacji - czytamy w uzasadnieniu.

Ponadto dodatkowa suma ma posłużyć na uzupełnienie środków finansowych na koszty świadczeń opieki zdrowotnej w planach finansowych: Lubelskiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Śląskiego i Świętokrzyskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w kwocie 292 832 tys. zł

Więcej: nfz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum