×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NFZ: zarządzenie ws. umów na zaopatrzenie w wyroby medyczne

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia01 grudnia 2015 12:24

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował nowe zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

NFZ: zarządzenie ws. umów na zaopatrzenie w wyroby medyczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z nim załącznik nr 1 do zarządzenia stanowiący wzór umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - zaopatrzenie w wyroby medyczne otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia.

W załączniku nr 7 do zarządzenia w lp. 4 tabeli treść w kolumnie 4: ''Wymagane kwalifikacje otrzymuje brzmienie'' : ''W każdym miejscu obsługi świadczeniobiorców, w godzinach realizacji świadczeń, stała obecność: protetyka słuchu lub osoby, która ukończyła studia wyższe na kierunku lub w specjalności audiofonologia, obejmujące co najmniej 700 godzin kształcenia w zakresie niezbędnym do przygotowania do wykonywania zawodu protetyka słuchu, która uzyskała tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera z co najmniej rocznym ogólnym stażem pracy w zawodzie.''

Przepisy zarządzenia stosuje się do postępowań w sprawie zawarcia lub zmiany umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, dotyczących udzielania świadczeń od dnia 1 stycznia 2016 r.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze