NFZ: zarządzenie dot. wyceny wyjazdu mobilnego zespołu ECMO

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2020 13:21

We wtorek (15 grudnia) Narodowy Fundusz Zdrowia publikował zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

NFZ: zarządzenie dot. wyceny wyjazdu mobilnego zespołu ECMO
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zarządzenie dotyczy m. in. wyceny wyjazdu mobilnego zespołu ECMO (wartość 3900 zł), który obejmuje: gotowość mobilnego zespołu ECMO do wyjazdu (do rozliczenia wyłącznie w sytuacji wyjazdu mobilnego zespołu ECMO) oraz koszt podłączenia pacjenta do systemu VV-ECMO.

Jak wyjaśnia NFZ wspomniany „produkt” możliwy jest do rozliczenia wyłącznie po zakwalifikowaniu pacjenta przez lekarza specjalistę w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii w Ośrodku ECMO do leczenia metodą VV-ECMO (kwalifikacja zgodnie z formularzem kwalifikacji, przy braku stwierdzonych przeciwwskazań) u pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową w przebiegu choroby COVID-19. Podlega sumowaniu z produktem 99.04.0001 Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w OAiIT.

Ponadto podmiotom z II/IV poziomu zabezpieczenia COVID-19, rozliczających produkt 99.03.0005 Hospitalizacja związana z leczeniem specjalistycznym pacjenta z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, poszerzono możliwość dosumowania produktów rozliczeniowych z załącznika nr 1e do obowiązującego zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum