NFZ zapłaci za leczenie niepłodności

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2017 09:18

Rządowe kliniki leczenia niepłodności wciąż czekają na obiecane pieniądze. Środki na realizowane tam świadczenia miały być przekazywane z budżetu resortu zdrowia, teraz okazało się, że finansowaniem ich działalności ma zająć się NFZ.

NFZ zapłaci za leczenie niepłodności
ICZMP przez odmowę zapłaty se strony resortu zdrowia może stracić 250 tys. zł. Fot. Archiwum

Placówki wskazane przez resort nadal nie wiedzą, kiedy nastąpi zawarcie umów na udzielanie świadczeń z zakresu kompleksowej diagnostyki niepłodności; terminu rozpoczęcia udzielania tych świadczeń wciąż nie wyznaczono. MZ informuje, że  do programu wprowadzono dość istotną zmianę - resort postanowił włączyć w rozliczanie świadczeń w klinikach (czyli płacenie za leczenie pacjentów) Narodowy Fundusz Zdrowia.

Gdy minister Konstanty Radziwiłł otwierał w grudniu ubiegłego roku pierwszą klinikę w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, mówiono, że koszty diagnostyki będą pokryte z budżetu państwa (taka też informacja jest w opisie programu), ale o NFZ wtedy nic nie wspominano.

Tymczasem ICZMP  przez odmowę zapłaty se strony resortu zdrowia może stracić 250 tys. zł (wcześniej przyjmował pacjentów w klinice). ICZMP napisał do prezesa NFZ pismo, w którym prosi o zwiększenie kontraktu lub możliwość wystartowania w konkursie na położnictwo i ginekologię. Szpital nie dostał jeszcze odpowiedzi.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum