NFZ zapłaci więcej za skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2018 15:07

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci więcej placówkom medycznym za skrócenie kolejek do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Zarządzenie w tej sprawie wydał w poniedziałek (17 września) prezes NFZ Andrzej Jacyna.

NFZ zapłaci więcej za skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarządzenie dotyczy udzielania świadczeń w zakresach: endokrynologia, endokrynologia dla dzieci, gastroenterologia, gastroenterologia dla dzieci, kardiologia, kardiologia dziecięca, neurochirurgia, neurochirurgia dla dzieci, okulistyka, okulistyka dla dzieci.

Warunkiem zastosowania bardziej korzystnego rozliczenia (zastosowanie współczynnika 1,2) jest skrócenie czasu oczekiwania do AOS w "przypadku stabilnym" o nie mniej niż 20 proc., "w stosunku do średniego czasu oczekiwania z okresu sprawozdawczego poprzedzającego bezpośrednio dany okres sprawozdawczy, mierzonego na ostatni dzień okresu sprawozdawczego".

Żeby placówka medyczna otrzymała wyższą wycenę za świadczenia w AOS - czytamy w zarządzeniu prezesa - "liczba osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w danym okresie sprawozdawczym jest większa niż liczba osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w okresie sprawozdawczym bezpośrednio poprzedzającym dany okres sprawozdawczy".

Przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń udzielanych poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej od dnia 1 września 2018 r.

Czytaj także: NFZ: zarządzenie ws. udzielania świadczeń w AOS

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze