NFZ zapłaci więcej przychodniom za AOS ze wskazań nagłych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 17 września 2019 12:17

Ambulatoryjną opiekę ze wskazań nagłych przewiduje projekt nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Projekt został skierowany do konsultacji.

NFZ zapłaci więcej przychodniom za AOS ze wskazań nagłych
Świadczenia rozliczane w ramach nowego zakresu zostały wybrane przez ekspertów Fot. Archiwum

W zamyśle nowe rozwiązanie  ma zmniejszyć problem zgłaszania się na szpitalne oddziały ratunkowe pacjentów, którzy nie mogą dostać się do poradni - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Nowy zakres świadczeń wprowadzony będzie w poradniach specjalistycznych: ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych i dzieci, chirurgii dziecięcej oraz okulistycznych dla dorosłych i dzieci - spełniających określone warunki aparaturowe.

Świadczenia rozliczane w ramach nowego zakresu zostały wybrane przez ekspertów spośród tych zgłoszonych przez poradnie specjalistyczne jako zrealizowane w trybie nagłym. W tych przypadkach będzie obowiązywać współczynnik 1,6 stosowany w odniesieniu do świadczeń okulistycznych udzielonych w ciągu 14 dni od rozpoznania i 60 dni dla świadczeń ortopedycznych.

Więcej: gazetaprawna.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum