NFZ zapłaci o ponad połowę mniej za testy na COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP20 grudnia 2021 14:05

NFZ zapłaci o ponad połowę mniej za testy na COVID-19 -  wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Zmiana, jak podaje DGP, ma zacząć obowiązywać od nowego roku.

NFZ zapłaci o ponad połowę mniej za testy na COVID-19 Fot. AdobeStock

NFZ zapłaci o ponad połowę mniej za testy na COVID-19

Narodowy Fundusz Zdrowia obniża wycenę testów na COVID-19. Za jeden laboratoria mają dostawać od nowego roku nie 280 zł, ale 113 zł - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Nowa wycena testów na COVID-19 według "DGP":

  • było - 280 zł
  • będzie - 113 zł

Dziennik pisze w poniedziałek, że oznacza to, iż laboratoria za tę samą cenę będą musiały wykonać dwa razy więcej testów i "ostrzegają zatem, że uczestniczenie w publicznym systemie może stać się po prostu nieopłacalne".

- Z kolei decydenci wskazują, że rynkowa cena testu spadła. Bez dodatkowych nakładów będzie więc można wykonać ich więcej, co jest istotne, bo zapotrzebowanie zapewne wzrośnie z powodu ewentualnej zmiany przepisów dotyczącej testowania pracowników oraz osób po szczepieniu - wyjaśnia gazeta.

Jak dodaje, to niejedyna zmiana, bo potrzeby mogą się zwiększyć również w związku z pojawieniem się Omikronu. "Z jego powodu, według ekspertów, potrzebne będzie dwa razy więcej testów" - zaznacza "DGP"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum