NFZ ws. proponowanych zmian w AOS

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2014 13:11

Warunki realizacji oraz zasady rozliczania i finansowania świadczeń diagnostyki onkologicznej wykonywane u pacjentów z podejrzeniem nowotworu to założenia przedstawionego do konsultacji projektu zarządzenia prezesa NFZ w rodzaju  Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna.

NFZ ws. proponowanych zmian w AOS
Fot. Archiwum

Wprowadzone zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów wydanych przez prezesa NFZ do obowiązujących aktów prawnych, w szczególności do znowelizowanej ustawy z dnia 27 sierpnia 2014 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) oraz wydanych na jej podstawie przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 20 października 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (Dz. U. poz. 1442), oraz innych aktów prawnych.

Zaproponowane zmiany dotyczą zasad rozliczania i finansowania świadczeń diagnostyki onkologicznej, wykonywanych u pacjentów z kartą diagnostyki i leczenia onkologicznego, zasad rozliczania i finansowania świadczeń na rzecz pacjentów pierwszorazowych oraz warunków realizacji świadczeń ze szczególnym uwzględnieniem warunków dodatkowo ocenianych.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum