NFZ ws. powołania dyrektora pomorskiego NFZ; będzie nim Tadeusz Jędrzejczyk?

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 04 października 2013 16:28

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz zwróciła się do Rady pomorskiego oddziału NFZ o opinię w sprawie powołania Tadeusza Jędrzejczyka na stanowisko dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

NFZ ws. powołania dyrektora pomorskiego NFZ; będzie nim Tadeusz Jędrzejczyk?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Andrzej Toszyński, rzecznik Centrali NFZ w konkursie wpłynęło siedem ofert, z czego pięć spełniło wymagania formalne.

Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, w trakcie których odbyło się sprawdzenie wiedzy kandydatów z tematyki dotyczącej zakresu spraw należących do właściwości Funduszu oraz sprawdzenie kompetencji kierowniczych, komisja konkursowa przedstawiła prezes NFZ do akceptacji dwie kandydatury.

Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, którzy zaprezentowali wysoki poziom merytoryczny, prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz podjęła decyzję o skierowaniu wniosku do Rady pomorskiego oddziału w sprawie powołania Tadeusza Jędrzejczyka na dyrektora oddziału.

Tadeusz Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w Szpitalu Miejskim Zaspa, następnie w ZOZ nr 3 w Gdańsku; jako asystent, a następnie adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W latach 2000-2001 pełnił funkcję koordynatora serwisu "Zdrowie" w Wirtualnej Polsce; 2006-2008 - kierownik NZOZ w Sopocie; 2008-2009 - zastępca dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku zatrudniony w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora naczelnego ds. lecznictwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze