NFZ twierdzi, że brzeski szpital "manipuluje danymi"

Autor: radio.opole.pl/Rynek Zdrowia • • 19 października 2015 08:39

Zdaniem NFZ władze powiatu brzeskiego manipulują danymi ws. sytuacji finansowej Brzeskiego Centrum Medycznego. To komentarz do konferencji prasowej starosty brzeskiego i dyrekcji BCM, na której pokazano, o ile ta lecznica otrzymuje mniejszy kontrakt w porównaniu z innymi szpitalami w regionie.

NFZ twierdzi, że brzeski szpital "manipuluje danymi"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O Brzeskim Centrum Medycznym (BCM) dyskutowała Rada Opolskiego Oddziału NFZ - informuje Radio Opole. Manipulacja, zdaniem NFZ polega na tym, że podane we wrześniu, na konferencji prasowej wartości kontraktów, liczby oddziałów, czy liczby łóżek nie odnoszą się ściśle do leczenia szpitalnego, ale do innych rodzajów świadczeń, takich jak: ratownictwo medyczne, programy lekowe, czy opieka ambulatoryjna.

Czytaj: Brzeskie Centrum Medyczne ma problemy finansowe. Czyja to wina?

"Problemem BCM-u nie jest zbyt niski kontrakt, a powtarzające się od lat milionowe niewykonania umów z Narodowym Funduszem Zdrowia" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zdaniem Rady NFZ, migracja pacjentów do innych placówek pokazuje, że lecznica jest w niewłaściwy sposób zarządzana. Stąd końcowa sugestia, aby problemy rozwiązywać wewnątrz szpitala, a nie obwiniać NFZ za niskie kontraktowanie świadczeń.

Czytaj: www.radio.opole.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze