NFZ/Rynek Zdrowia | 16-03-2009 11:21

NFZ skarży Fakt i dementuje doniesienia Trybuny

Ze względu na liczne skargi pracowników, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podjął decyzję o wstąpieniu na drogę sądową przeciwko wydawnictwu Axel Springer Polska - wydawcy dziennika Fakt. Publikacja z 13 marca br., zawierająca szowinistyczny komentarz i opatrzona fotografią nagiej kobiety, nie tylko godzi, jak podkreśla biuro prasowe Funduszu, w dobre imię kobiet zatrudnionych w NFZ, ale podważa również ich kwalifikacje merytoryczne i postawę moralną.

Pozew wobec wydawnictwa Axel Springer Polska będzie miał charakter instytucjonalny, ponieważ przedmiotem pozwu jest dobro moralne kilku tysięcy kobiet pracujących w NFZ, legitymizujących się nienagannymi zasadami moralnymi oraz wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.

Fundusz odniósł się także dzisiaj (16 marca) na swojej stronie do informacji dziennika Trybuna opublikowanych 14-15 marca br. Dementuje je i podkreśla, że:

• w 2009 roku nie było i nie będzie żadnych podwyżek płac dla  pracowników NFZ;
• w 2009 roku Prezes NFZ nie występował do premiera o podwyżkę wynagrodzeń ani dla siebie ani dla swoich zastępców;
• 40 mln zł zarezerwowanych w planie finansowym na wynagrodzenia pracowników to efekt ubiegłorocznych regulacji płac, które odbyły się na podstawie układu zbiorowego oraz przy akceptacji organizacji związkowych.