×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NFZ: rozmowy z lekarzami ws. umów w POZ trwają, nie ma powodu do niepokoju

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia26 listopada 2018 13:19

Rozmowy z lekarzami rodzinnymi w sprawie przedłużenia umów w podstawowej opiece zdrowotnej nadal trwają. Pacjenci nie mają powodu do niepokoju - informuje NFZ.

NFZ: rozmowy z lekarzami ws. umów w POZ trwają, nie ma powodu do niepokoju
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundusz podkreśla, że umowy z większością lekarzy rodzinnych są podpisane bezterminowo - na ponad 6 tys. umów w zakresie lekarza POZ blisko 4 tys. umów jest zawartych na czas nieokreślony.

"Nadal trwają rozmowy z pozostałymi lekarzami, głównie skupionymi w Federacji Porozumienie Zielonogórskie" - informuje płatnik. 

NFZ przypomina, że w planie finansowym na rok 2019 na świadczenia POZ zabezpieczono 11,1 mld zł, a od 2014 r. finansowanie świadczeń w POZ wzrosło o prawie 3,5 mld. zł. 

Jak zaznacza Fundusz, podczas spotkania z przedstawicielami Federacji Porozumienie Zielonogórskie MZ i NFZ przedstawiły konkretne propozycje, które mają pozwolić na dalszy wzrost finansowania POZ w roku 2019.

NFZ podaje przykłady: duża praktyka z północnej Polski, która obejmuje opieką ponad 100 tys. pacjentów w 10 miejscach i zatrudnia 75 lekarzy, może liczyć na 1 469 939 zł więcej. Średniej wielkości praktyka w jednej z pomorskich gmin zatrudniająca 11 lekarzy, która ma pod opieką ok. 15 tys. pacjentów, otrzymałaby dodatkowo 201 678 zł. W przypadku małej praktyki z województwa lubuskiego, w której trzech lekarzy zapewnia opiekę prawie 7 tys. pacjentów, wzrost wartości kontraktu wyniósłby 95 944 zł.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze